Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, 22 listopada 2020 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

22 listopada 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy we wtorek wspomnienie Świętych męczenników: Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
 2. Dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Patronalne święto Akcji Katolickiej. Ostatnia niedziela roku liturgicznego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o osobach starszych i chorych niosąc im pomoc. 
 3. Dziś rozpoczyna się XXVI Diecezjalny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma świętego. 
 4. Za tydzień Adwentem rozpoczniemy nowy rok kościelny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Na Mszach św. dokonamy poświęcenia opłatków na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii. 
 5. W miesiącu listopadzie modlimy się za zmarłych. W dni powszednie Msza św. popołudniowa o godz. 16.00, po niej modlitwa wypominkowa według planu, który jest wywieszony w gablocie. 
 6. W środę po modlitwie wypominkowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej 
  Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 7. Odwołujemy spotkania ministrantów i oazy w tym tygodniu.  
 8. Kończymy dziś zapisy na „Kalendarz rolniczy”.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. 
 12. Zmarł ks. Wiesław Słowiński, który pracował w naszej parafii jako wikariusz w latach 1998-2004, a od 2010 roku był proboszczem w parafii Nietulisko Duże. Msza św. w jego intencji w przyszłą niedzielę o godz. 10.30. W tym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Marię Bielówkę oraz śp. Jana Bińkowskiego ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!!!