I niedziela Adwentu, rok B – 29 listopada 2020 r.

I niedziela Adwentu, rok B – 29 listopada 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Andrzeja, apostoła; w czwartek wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera; w piątek wsp. św. Barbary, dziewicy i męczennicy – patronki górników i hutników; w niedzielę wsp. św. Mikołaja, biskupa.
 2. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Na Mszach św. poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary z racji nabycia opłatków zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Do nabycia są również świece wigilijne Caritas.
 3. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. Pamiętajmy o osobach starszych i chorych niosąc im pomoc. 
 4. Zapraszamy, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, które będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegorocznym hasłem spotkań adwentowych jest: „Cud nad Cudami”. Tematyka kazań przybliży nam tajemnicę Mszy Świętej, która jestofiarą Jezusa Chrystusa, prawdziwie obecnego pod postacią Najświętszej Hostii. Zapraszamy do uczestnictwa dzieci, które zachęcamy by wykonały serduszek z opisem dobrych uczynków. Każde dziecko odbierze również planszę na naklejki, które otrzyma uczestnicząc w roratach. 
 5. Ósmego grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W związku z duchowym przygotowaniem do tej uroczystości, pragniemy zachęcić wszystkich do włączenia się w modlitewną nowennę przed uroczystością poprzez łączność za pomocą kanałów internetowych Diecezji Sandomierskiej (FacebookYouTube). Zapraszamy do uczestniczenia w tej nowennie od niedzieli, 29 listopada do 7 grudnia o godz. 19.00 poprzez transmisję online z kaplicy Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej w Sandomierzu, polecając w modlitwie wszystkich chorych, zmagających się z epidemią pamiętając o biskupie Krzysztofie Nitkiewiczu.
 6. W środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 7. Odwołujemy spotkania ministrantów, oazy, Akcji Katolickiej oraz kandydatów do bierzmowania.
 8. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św. 
 9. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. 
 10. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. 
 11. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.30 i spowiedź św.W tym dniu Komunia św. co 20 minut ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele.   
 12. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.30, po nim Msza św.  
 13. W tym miesiącu odwiedzimy chorych przed Świętami Bożego Narodzenia – termin podamy w próżniejszym czasie. 
 14. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel. Nie będzie zmiany tajemnic różańcowych.
 15. W zakrystii można nabyć „Kalendarz rolniczy” wg. wcześniejszej listy. 
 16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 17. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii.
 18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.