II niedziela Adwentu, rok B – 6 grudnia 2020 r.

1. W najbliższym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wsp. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30.
  3. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. Pamiętajmy, w tym czasie przedświątecznym, o osobach starszych, chorych i biednych niosąc im pomoc.
  4. Do nabycia opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Do nabycia również świece wigilijne Caritas.
  5. Zapraszamy,przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny, które są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.
  6. W poniedziałek /7 grudnia/ w domu katechetycznym mierzenie stroi dla dzieci komunijnych. O godz. 16.30 – chłopcy, o godz. 17.00 – dziewczynki.
  7. Ósmego grudnia, we wtorek, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 16.00. W tym dniu nie ma rorat.
  8. W środę po Mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
  9. W piątek po Mszy św. o godz. 16.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  10. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. W tym dniu przypada rocznica wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. – modlitwa w intencji Ojczyzny.
  11. Odwołujemy spotkania ministrantów oraz oazy.
  12. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed każdą Mszą św.
  13. W zakrystii można nabyć „Kalendarz rolniczy” wg. wcześniejszej listy.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
  15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii.
  16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.
  17. W tym tygodniu z naszej parafii odeszli: Michalina Bojda, Bogusława Kłos, Anna Fornal. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!!!