IV niedziela Adwentu, rok B – 20 grudnia 2020 r.

IV niedziela Adwentu, rok B – 20 grudnia 2020 r.

IV niedziela Adwentu, rok B – 20 grudnia 2020 r.

 1. W najbliższym tygodniu w liturgii obchodzimy: w piątek Uroczystość Narodzenia Pańskiego; w sobotę Święto św. Szczepana, męczennika; w niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.  
 2. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. 
 3. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. Pamiętajmy w tym czasie przedświątecznym o osobach potrzebujących, starszych i chorych niosąc im pomoc.
 4. Do nabycia opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Do nabycia również świece wigilijne Caritas.
 5. W ostatnim tygodniu Adwentu, do czwartku zapraszamy, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych, na Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. Nowenna przed Bożym Narodzeniem po Mszy św. roratniej. 
 6. Codziennie okazja do spowiedzi adwentowej pół godziny przed każdą Mszą św. W poniedziałek, wtorek i środę będziemy również spowiadać po mszy św. popołudniowej do godz. 18.00. 
 7. Diecezja Sandomierska wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym wiernych, którzy z racji na stan epidemii pozostają w domach, zaprasza do uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych prowadzonych on-line od 21 grudnia. Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTubeDiecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku.
 8. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 9. W środę 23 grudnia odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczków, drugi od Ślęzaków na Borku do Dąbrowicy. Prosimy o zgłoszenie w zakrystii osoby, które pragną z racji zbilżających się Świąt skorzystać z tej posługi. 
 10. W środę po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem
 11. We czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy ją według duchowości i tradycji katolickiej. W tym dniu zachęcamy do zachowania postu oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz abstynencji od alkoholu. Wieczerza wigilijna niech będzie poprzedzona odczytaniem fragmentu Pisma św. o Narodzeniu Jezusa Chrystusa, śpiewem kolęd, modlitwą oraz serdecznymi życzeniami.
 12. Pasterka o godz. 24.00. Pamiętajmy o obostrzeniach sanitarnych!!!
 13. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30.
 14. W Święto św. Szczepana, męczennika Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30. Na każdej Mszy św. poświęcenie owsa. Taca na WSD w Sandomierzu. 
 15. W przyszłą niedzielę, Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. 
 16. Z racji odwołanej tradycyjnej wizyty duszpasterskiej pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże dla naszych parafian w świątyni. 28 grudnia – dla parafian z Dąbrowicy; 29 grudnia – dla parafian z Marków; 30 grudnia – dla parafian z Kaczaków; 2 stycznia – dla parafian ze Ślęzaków. Każdego dnia o godz. 16.00 Msza św. w intencji danej miejscowości, adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Pamiętajmy o obostrzeniach sanitarnych!!!
 17. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego.
 18. Taca gospodarcza zebrana w zeszłą niedzielę została wpłacona na parafialne konto bankowe z przeznaczeniem na ogrzewanie świątyni. Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu kościoła do świąt, za przekazane choinki, pomoc przy ich dekoracji. Wyrażamy podziękowanie za życzliwość i wsparcie, którego doznajemy od tak wielu parafian. Składamy podziękowania za ofiary na kwiaty i dekoracje do świątyni na Święta Bożego Narodzenia, parafianom z Kaczków od nr 261 do nr 310. Wszystkim składamy staropolskie Bóg zapłać!!!
 19. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. 
 20. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Stefana Obarę z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!!!