Niedziela Świętej Rodziny, rok B – 27 grudnia 2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny, rok B – 27 grudnia 2020 r.

Niedziela Świętej Rodziny, rok B – 27 grudnia 2020 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
28 grudnia /poniedziałek/ – Święto Świętych Młodzianków, męczenników;
1 stycznia /piątek/ – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi; 2 stycznia /sobota/ – wsp. św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i doktorów Kościoła.

 1. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 2. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 3. W środę po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem
 4. W czwartek /31 grudnia/ w ostatni dzień roku 2020 zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, która będzie połączona z nabożeństwem dziękczynno-przebłagalnym. Przed Mszą św. nieszpory. 
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.
 6.  Pierwszy piątek miesiąca przypada wUroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo różańcowe po Mszy św. popołudniowej. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w I sobotę lutego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. 
 7. Z racji odwołanej tradycyjnej wizyty duszpasterskiej pragniemy prosić o błogosławieństwo Boże dla naszych parafian w świątyni. 28 grudnia – dla parafian z Dąbrowicy; 29 grudnia – dla parafian z Marków; 30 grudnia – dla parafian z Kaczaków; 2 stycznia – dla parafian ze Ślęzaków. Każdego dnia o godz. 16.00 Msza św. w intencji danej miejscowości, adoracja Najświętszego Sakramentu, Różaniec i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. 
 8. Składamy serdeczne podziękowanie za przekazane dary na rzecz całodobowych placówek opiekuńczych Caritas. W miniony wtorek zostały dostarczone do siedziby Caritas w Sandomierzu. 
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę i Gościa Niedzielnego, w cenie 10 zł.
 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.