II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, rok B – 3 stycznia 2021 r.

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim, rok B – 3 stycznia 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

6 stycznia /środa/ – Uroczystość Objawienia Pańskiego,
10 stycznia /niedziela/ – Święto Chrztu Pańskiego.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. 
 2. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 6. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W przyszłą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Jest to druga niedziela miesiąca, taca gospodarcza. 
 8. Dziękujemy za wspólną modlitwę o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii, naszych rodzin, osób chorych, samotnych, starszych, młodzieży i dzieci w świątyni, za przeżytą w ten sposób tegoroczną kolędę. Składamy Bóg zapłać za składane ofiary. 
 9. Przypominamy, że kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku po popołudniowej Mszy św. 
 10. Prosimy o zamawianie intencji rocznicowych i jubileuszowych z kilku miesięcznym wyprzedzeniem. 
 11. Informacje związane z życiem parafii można śledzić na stronie internetowej: www.parafiaslezaki.pl oraz na Facebooku.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia tygodnik Niedziela. 
 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy ks. Zbigniewowi Sudołowi, naszemu rodakowi, za przekazanie kalendarzy misyjnych na Nowy Rok.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Niech Bóg Wszechmogący błogosławi nam w tym Nowym Roku. 
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Józef Nowak z Marków. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!!!