Niedziela Chrztu Pańskiego, rok B – 10 stycznia 2021 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego, rok B – 10 stycznia 2021 r.

Niedziela Chrztu Pańskiego, rok B – 10 stycznia 2021 r.

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. 
  2. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
  3. Błogosławiony Papież Pius IX, poruszony ciężką i bolesną goryczą czasów, w których znajdował się Kościół prześladowany przez wrogów w XIX w., ogłosił Świętego Józefa Patronem Kościoła Katolickiego. Celem utrwalenia ufności całego Kościoła w szczególny patronat Opiekuna Jezusa w tym trudnym czasie pandemii, Ojciec Święty Franciszek ogłosił specjalny Rok Świętego Józefa. Zapraszamy we wtorek po Mszy św. popołudniowej na nabożeństwo do św. Józefa.
  4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.   
  5. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela. 
  7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
  8. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Niech Bóg Wszechmogący błogosławi nam w tym Nowym Roku. 
  9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli śp. Zofia Stawowa ze Ślęzaków i śp. Piotr Kopeć z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie!!!