2 niedziela zwykła, rok B – 17 stycznia 2021 r.

2 niedziela zwykła, rok B – 17 stycznia 2021 r.

2 niedziela zwykła, rok B – 17 stycznia 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

19 stycznia /wtorek/ – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

21 stycznia /czwartek/ –św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. 

  1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. 
  2. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie.
  3. W poniedziałek pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc” (por. J 15,5-9), rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  4. Zapraszamy we wtorek po Mszy św. popołudniowej na nabożeństwo do św. Józefa.
  5. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.   
  6. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  7. W najbliższą niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 10.30, 11.30, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. 
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela. 
  9. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy Państwu Janinie i Edwardowi Cag za codzienną troskę o kościół i jego otocznie. 
  10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Pamiętajmy, że w nadchodzącym tygodniu przypada: 21 stycznia /czwartek/ – Dzień Babci, 22 stycznia /piątek/ – Dzień Dziadka.