4 niedziela zwykła, rok B – 31 stycznia 2021 r.

4 niedziela zwykła, rok B – 31 stycznia 2021 r.

4 niedziela zwykła, rok B – 31 stycznia 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

2 lutego /wtorek/ – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej;

3 lutego /środa/ – Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika;

5 lutego /piątek/ –Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;

6 lutego /sobota/ – Wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

 1. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecne 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie.
 2. Na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały od swoich rodziców medaliki i modlitewniki. 
 3. We wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 16.00. Taca przeznaczona na klasztor Sióstr Klarysek w Sandomierzu. 
 4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. Na Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 poświęcenie jabłek i świec oraz specjalne błogosławieństwo z racji wspomnienia św. Błażeja. Zwracamy się prośbą o przekazanie jabłek na uroczystość poświęcenia. Osoby, które chciałyby je przekazać prosimy o kontakt.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca lutego.
 6. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.
 7. W pierwszy piątek miesiąca wspomnienie św. Agaty – poświęcenie chleba i soli na Mszy św. o godz. 7.00 i 16.00 /prosimy o przyniesienie ze sobą chleba i soli/.
 8. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 14.30 i spowiedź pierwszopiątkowa. Komunia św. co 20 minut ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele. Po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 9. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków na Borku do Dąbrowicy. Osoby, które nie mogą w tym czasie przyjąć kapłana ze względu na epidemię, prosimy zgłosić w zakrystii. 
 10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 15.30, po nim Msza św. 
 11. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową śpiewane nieszpory. Odwołujemy zmianę tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na miesiąc luty: Módlmy się w intencji kobiet – ofiar przemocy, aby były chronione przez społeczeństwo, a ich cierpienia były dostrzegane i wysłuchiwane. 
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 13. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.