6 niedziela zwykła, rok B – 14 lutego 2021 r.

6 niedziela zwykła, rok B – 14 lutego 2021 r.

 1. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecnych 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 2. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Przed Mszą św. popołudniową będą śpiewane nieszpory. Pod hasłem: „Trzeźwością pokonywać kryzys”, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do soboty 20 lutego. Prośmy o trzeźwość w naszym Narodzie i naszej Parafii.  Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Chorym Kapłanom Diecezji Sandomierskiej.  
 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.
 4. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i 16.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły /trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden – do syta/.  Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich powyżej 14. roku życia, a post ścisły osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Taca na Caritas. 
 5. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa przed Mszą św. W najbliższym tygodniu o godz. 15.30. W niedziele Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Zapraszamy na nabożeństwa oraz zachęcamy do podjęcia postanowień na okres Wielkiego Postu.
 6. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. 
 7. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 8. W I niedzielę Wielkiego Postu /21 lutego/ o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie rozpocznie się kurs przedmałżeński. 
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę gospodarczą przeznaczoną w tym miesiącu na ogrzewanie kościoła. 
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.
 12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Józef Tworek oraz śp. Zofia Marek. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.