1 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 21 lutego 2021 r.

1 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 21 lutego 2021 r.

1 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 21 lutego 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

22 lutego /poniedziałek/ – Święto katedry św. Piotra Apostoła.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. 
 2. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecnych 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. 
 5. W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 6. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa przed Mszą św. popołudniową /w najbliższym tygodniu o godz. 15.30/. 
 7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.
 8. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. 
 9. W dniach 14-16 marca br. w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. 
 10. Młodzież naszej parafii z klas: VII, VIII i I szkoły średniej, przyjmie Sakrament bierzmowania 15 maja br. z rąk ks. bpa seniora Edwarda Frankowskiego. 
 11. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą przeznaczoną w tym miesiącu na ogrzewanie kościoła.
 13. Składamy podziękowanie za wykonanie dekoracji wielkopostnej naszej świątyni. 
 14. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom „Ad gentes”. 
 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.
 16. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Jacek Dziadura z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…