2 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 28 lutego 2021 r.

2 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 28 lutego 2021 r.

2 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 28 lutego 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

4 marca /czwartek/ – Święto św. Kazimierza, królewicza. 

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. 
 2. Po Mszy św. zbiórka do puszek na rzecz pomocy misjonarzom. 
 3. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecnych 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 4. Msze św. w naszej świątyni o godz. 7.00 i 17.00
 5. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
 6. W środę po Mszy św. popołudniowej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. 
 8. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania – zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. W tym dniu przypada 2. rocznica śmierci ks. kan. Michała Dzióby. Msza św. w jego intencji o godz. 17.00 
 9. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 i spowiedź św.W tym dniu Komunia św. co 20 minut ze względu na ograniczoną liczbę osób w kościele. Droga Krzyżowa o godz. 16.30. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz spotkanie kandydatów do bierzmowania. 
 10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 16.30, po nim Msza św.  
 11. W tym miesiącu odwiedzimy chorych przed Świętami Wielkanocnymi 29 marca tj. w Wielki Poniedziałek. 
 12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. Odwołujemy zmianę tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na miesiąc marzec: Módlmy się o to, abyśmy przeżywali sakrament pojednania z odnowioną głębią, żeby cieszyć się nieskończonym miłosierdziem Bożym.
 13. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. 
 14. W dniach 14-16 marca br. w naszej parafii odbędą się rekolekcje wielkopostne. Prowadzić je będzie ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Plan rekolekcji w gablocie. 
 15. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 16. Do nabycia są również baranki „Caritas” w cenie 5 zł. 
 17. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.