3 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 7 marca 2021 r.

3 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 7 marca 2021 r.

3 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 7 marca 2021 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Podczas każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św. 
 2. Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecnych 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 3. 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem niewiasty.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 5. W środę /10 marca/ rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. JózefaOblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to nasze przygotowanie do rekolekcji oraz do parafialnego odpustu, w tym szczególnym roku św. Józefa. W dni powszednie będzie odmawiana po wieczornej Mszy św., a w niedzielę po sumie. 
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 16 marca. Prowadzić je będzie ks. dr Adam Kopeć – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu. Plan rekolekcji w gablocie, na ołtarzach bocznych oraz na stornie internetowej Parafii. To druga niedziela miesiąca-taca gospodarcza. 
 7. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 8. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa przed Mszą św. wieczorową /w najbliższym tygodniu o godz. 16.30/. 
 9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 11. Do nabycia są również baranki „Caritas” w cenie 5 zł. 
 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 13. Pragniemy podziękować za pracę w pielęgnowaniu rabatek wokół Krzyży, w okresie od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r. Różom Różańcowym: pw. Św. Agaty, p. Janiny Bryza; pw. Bł. Karoliny Kózkówny, p. Bernadetty Kościelnej; pw. Św. Jana Pawła II, p. Bronisławy Wydro. Dziękujemy: p. Weronice Wójcik, p. Marii Ślęzak oraz p. Janinie i Edwardowi Cag. Obecnie pragniemy powierzyć opiekę nad porządkiem: obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Róży Różańcowej pw. Św. Anny, p Aliny Nowak; obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Róży Różańcowej pw. Św. Elżbiety, p. Elżbiety Karaban; obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Róży Różańcowej pw. Św. Barbary, p. Genowefy Nerki. 
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.