4 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 14 marca 2021 r.

4 niedziela Wielkiego Postu, rok B – 14 marca 2021 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Jest to czas na zastanowienie się nad sobą i nad swoim życiem, warto też zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić, spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. dr. Adama Kopcia – dyrektora Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu, który poprowadzi rekolekcje. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rekolekcji
 2.  Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w naszej świątyni w czasie nabożeństw może być obecnych 27 osób. Prosimy o łączność modlitewną w tym trudnym czasie. 
 3.  Trwamy w modlitwie nowenny do św. Józefa, którą odmawiamy po Mszy św. wieczornej. W środę połączona będzie z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 4.  W piątek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 /suma odpustowa/, 17.00. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. W tym dniu nie obowiązuje post. 
 5.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 trzech ministrantów zostanie włączonych w grono lektorów. 
 6.  W przyszła niedzielę podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 7.  Zapraszamy do dobrego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 8.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 9.  Do nabycia są również baranki „Caritas” w cenie 5 zł. 
 10.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę gospodarczą. 
 11.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kinga Anna Kłos z Dąbrowicy, par. Ślęzaki i Maciej Babula z Tarnobrzega, par. Chrystusa Króla w Tarnobrzegu – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
 12.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.