Niedziela Męki Pańskiej, rok B – 28 marca 2021 r.

Niedziela Męki Pańskiej, rok B – 28 marca 2021 r.

Niedziela Męki Pańskiej, rok B – 28 marca 2021 r.

 1.  Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm.
 2.  Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00. Spowiedź św. pół godziny przed Mszą św. 
 3.  W poniedziałek odwiedzimy chorych od godz. 8.00. Jeden ksiądz rozpocznie odwiedziny od Marków do Kaczaków, drugi od Ślęzaków na Borku do Dąbrowicy. Osoby, które nie mogą w tym czasie przyjąć kapłana ze względu na epidemię, prosimy zgłosić w zakrystii.
 4.  We wtorek po Mszy św. porannej nabożeństwo do św. Józefa.
 5.  W środę po Mszy św. porannej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. 
 6.  Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 15.30 i w sobotę o godz. 16.00.
 7.  W czwartek rozpoczynamy Tiduum Paschalne przed Uroczystością Zmartwychwstania Pana Jezusa. Plan nabożeństw oraz plan adoracji Róż Różańcowych w czasie Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablocie. 
 8.  Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 20.00. 
 9.  Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 16.15 rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Krzyża przez skłon głowy. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Ziemi Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Osoby odprawiające praktykę dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, które nie będą mogły uczestniczyć w Liturgii Męki Pańskiej i przyjąć Komunii św. wynagradzającej, nie przerywają jej w ten sposób i będą mogły ją kontynuować w kolejnym miesiącu.
 10.  Wielka Sobota adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów na placu kościelnym od godz. 9.00 do 11.00 co pół godziny. Podobnie jak rok temu najstarsza osoba w rodzinie może pobłogosławić pokarmy wielkanocne. Tekst modlitwy zostanie zamieszczony na stronie internetowej parafii. O godz. 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. 
 11.  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 12.  W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie nowenna do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL. 
 13.  Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. 
 14.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.

Plan Triduum Paschalnego 2021

Wielki Czwartek 

godz. 17.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, a po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 20.00.

Wielki Piątek 

Od godz. 7.00–Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy.

godz. 16.15– NowennadoMiłosierdzia Bożego. 

godz. 16.30–Droga Krzyżowa. 

godz. 17.00Liturgia Męki Pańskiej, a po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskimdo godz. 21.00. 

Wielka Sobota 

Od godz. 7.00–Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim.

Od godz. 9.00 do 11.00/co pół godziny/ –błogosławieństwo pokarmów na placu kościelnym. 

godz. 17.45–Nowenna doMiłosierdzia Bożego. 

godz. 18.00WigiliaPaschalna

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 

godz. 6.00– Rezurekcja.

godz. 9.30– Msza św.

godz. 11.00– Msza św.