Poniedziałek Wielkanocny, rok B – 5 kwietnia 2021 r.

Poniedziałek Wielkanocny, rok B – 5 kwietnia 2021 r.

Poniedziałek Wielkanocny, rok B – 5 kwietnia 2021 r.

  1.  Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po Mszy św. o godz. 11.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.
  2.  Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w kościołach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują. Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych, a jedynie konieczność zasłaniania ust i nosa oraz dystansowanie się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m. Możemy nadal korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. udzielonej przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. 
  3.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.
  4.  Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Miłosierdzia Bożego. 
  5. W piątek z racji Oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje post.
  6.  W przyszłą niedzielę Święto Bożego Miłosierdzia. Według objawień mistycznych św. Faustyny Kowalskiej, o ustanowienia tego święta prosił Jezus Chrystus i dał obietnice związane z nim: „W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat. Miłosierdzie Moje jest tak wielkie, że przez całą wieczność nie zgłębi go żaden umysł, ani ludzki, ani anielski”. W tym dniu po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. To druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
  7.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. 
  8.  Składam serdeczne podziękowania za wspólne przeżywanie tego szczególnego czasu Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych: za przygotowanie otoczenia świątyni, uporządkowanie rabatek wokół krzyży, nasadzenia kwiatów – Różom Różańcowym, p. Weronice i p. Bronisławie. Za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego dziękuję Pani Teresie Ślusarz oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie dekoracji – p. Marii, p. Janowi, p. Tadeuszowi, p. Bolesławowi i młodzieży. Dziękuję: Panu Kościelnemu Edwardowi oraz małżonce, Panu Organiście Markowi, Służbie Liturgicznej Ołtarza i Ks. Tomaszowi Flisowi za przygotowanie asysty na te dni, Różom Różańcowym za adorację.  Serdecznie dziękujemy za wszystkie życzenia i wyrazy życzliwości. Wszystkim składamy Bóg zapłać za udział w Triduum Paschalnym i Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Niech Chrystus Zmartwychwstały udzieli wszystkim swego błogosławieństwa, daru zdrowia, radości i pokoju. Również tym, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje imieniny, rocznice, jubileusze.