IV niedziela Wielkanocna, rok B – 25 kwietnia 2021 r.

IV niedziela Wielkanocna, rok B – 25 kwietnia 2021 r.

IV niedziela Wielkanocna, rok B – 25 kwietnia 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

29 kwietnia /czwartek/ – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.     

 1.  Dziś niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. 
 2.  Pamiętajmy, że w związku z ogłoszeniem obostrzeń sanitarnych w kościołach w obrzędach kultu religijnego nie może uczestniczyć więcej niż 1 osoba na 20 m2, zachowując dystans między sobą nie mniejszy niż 1,5 m, chyba, że wspólnie zamieszkują. Na zewnątrz świątyń nie obowiązują limity wiernych, a jedynie konieczność zasłaniania ust i nosa oraz dystansowanie się na odległość nie mniejszą niż 1,5 m. Możemy nadal korzystać z dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. udzielonej przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza. 
 3.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 17.00.
 4.  Dzieci do I Komunii świętej przystąpią 3 maja w dwóch turach na Mszy św. o godz. 11.00 i o godz. 13.00.
 5.  W poniedziałek spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w następującym porządku: o godz. 17.30 grupa z godz. 11.00 i o godz.18.20 grupa z godz.13.00.
 6.  We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 7.  W środę po Mszy św. wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prosimy o składanie intencji do skrzynki, która znajduje się pod chórem. .
 8.  W piątek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Po nabożeństwie spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. 
 9.  Rozpoczynamy miesiąc maj. Majówki w kościele w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczorowej, a w niedziele o godz. 15.30.
 10.  W tym tygodniu przypada pierwsza sobota i niedziela miesiąca.
 11.  W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy. Osoby, które nie mogą w tym czasie przyjąć kapłana ze względu na epidemię, prosimy zgłosić w zakrystii.
 12.  W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30. Spowiedź dzieci przed I Komunią św. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny – różaniec połączony z majówką o godz. 16.15.
 13.  W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Odwołujemy zmianę tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na miesiąc maj: Módlmy się, aby odpowiedzialni za finanse współpracowali z rządami w celu uregulowania sfery finansowej i chronienia obywateli przed jej zagrożeniami. 
 14.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kacper Tworek i Magdalena Wilk ze Ślęzaków oraz Mateusz Rębisz i Alicja Rębisz z Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej. 
 15. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 16.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
 17.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa
 18.  W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty śp. Zofia Ząbek z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.