VI niedziela Wielkanocna, rok B – 9 maja 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

13 maja /czwartek/– wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej

14 maja /piątek/– Święto św. Macieja, apostoła

16 maja/niedziela/ – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1.  Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza św.
  2.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe.
  3.  Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje (dni krzyżowe). Modlitwy po Mszy św. wieczornej przy Krzyżu misyjnym.
  4.  Spotkanie dla ministrantów w poniedziałek o godz. 17.00
  5.  Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania we wtorek o godz. 16.30, dla rodziców młodzieży po Mszy św. wieczorowej.
  6.  13 maja /czwartek/wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej. Msza św. wieczorna o godz. 17.00, po niej procesja fatimska na cmentarz parafialny.
  7.  W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha św.
  8.  15 maja /sobota/na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania z rąk ks. bpa Edwarda Frankowskiego. Nabożeństwo majowe przed Mszą św.
  9.  W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. Zbiórka do puszek na Instytut Teologiczny w Sandomierzu
  10.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Magdalena Przybyło, zamieszkała w Skopaniu i Norbert Głaz zamieszkały w Ślęzakach. Zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
  11.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę gospodarczą.
  12.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
  13.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa.
  14.  W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Weronikę Stefaniak.