Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok B – 23 maja 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /24 maja/Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;

Środa /26 maja/ Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

Czwartek /27 maja/ Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

Sobota /29 maja/ Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;

Niedziela /30 maja/ Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1.  Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Św. – zakończenie okresu wielkanocnego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza św.
  2.  24 maja /poniedziałek/ Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła /drugi dzień Zielonych Świąt/. Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 17.00 /po niej nabożeństwo majowe/.
  3.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w ostatnim tygodniu maja.
  4.  26 maja /środa/ Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Prośmy o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o łaskę nieba.
  5.  27 maja /czwartek/Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu będziemy modlić się w intencji kapłanów i powołań.
  6.  28 maja /piątek/ po wieczornej Mszy św. spotkanie Oazy.
  7.  W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza św.
  8.  Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała /3 czerwca/. W tym roku procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek.
  9.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Paulina Kopeć, zamieszkała w Kaczakach i Tomasz Madej, zamieszkały w Jasienicy, par. Łoniów – zapowiedź druga oraz Agnieszka Pilecka, zamieszkała w Dąbrowicy i Rafał Tworek, zamieszkały w Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
  10.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.
  11.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
  12.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Tworka z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!