Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok B – 30 maja 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /31 maja/, Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;

Wtorek /1 czerwca/, Wspomnienie św. Justyna, męczennika;

Środa /2 czerwca/, Wspomnienie bł. Sadoka i Towarzyszy, męczenników;

Czwartek /3 czerwca/, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa;

Sobota /5 czerwca/, Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.

1.  Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy – zakończenie okresu Komunii św. wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe, po nim Msza św.
  2.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Jutro ostatnie nabożeństwo majowe.
  3.  1 czerwca /wtorek/ rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po wieczornej Mszy św. w niedzielę o godz. 15.30.
  4.  We wtorek o godz. 16.30 zbiórka dla ministrantów.
  5.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.
  6.  3 czerwca /czwartek/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 15.30. Po Mszy św. o godz. 9.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek: I ołtarz – Ślęzaki; II ołtarz – Dąbrowica; III ołtarz – Marki; IV ołtarz – Kaczaki. Zapraszam do licznego uczestnictwa w procesji. Proszę o przygotowanie figur, feretronów, chorągwi, baldachimu do procesji Bożego Ciała. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów w Boże Ciało jak i przez Oktawę Bożego Ciała. Zapraszam Strażaków.
  7.  W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół świątyni oraz nabożeństwo do Serca Pana Jezusa: w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.30.
  8.  W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i spowiedź św. Zapraszam dzieci, które przeżywały I Komunię św.
  9.  W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie Oazy.
  10.  W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.
  11.  W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.30, po nim Msza św.
  12.  W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja wokół świątyni. Po nabożeństwie Msza św. Zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej. ,
  13.  Zmiana tajemnic różańcowych w miesiącu czerwcu wyjątkowo 13 czerwca /niedziela/ przed procesją fatimską, po Mszy św. popołudniowej.
  14.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Agnieszka Pilecka, zamieszkała w Dąbrowicy i Rafał Tworek, zamieszkały w Dąbrowicy – zapowiedź druga oraz Sylwia Żarów, zamieszkała w Dąbrowicy i Michał Sudoł zamieszkały w Kaczakach – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
  15.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii.
  16.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
  17.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  18.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Józef Żarów z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!