1 niedziela Wielkiego Postu, rok C – 6 marca 2022 r.

1 niedziela Wielkiego Postu, rok C – 6 marca 2022 r.

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Podczas każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. 
 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i godz. 17.00.
 3. We wtorek /8 marca/, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem niewiasty. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa. 
 4. Zbiórka dla ministrantów we wtorek po Mszy św. popołudniowej.
 5. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 6. We czwartek /10 marca/ rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. JózefaOblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to nasze przygotowanie do rekolekcji oraz do parafialnego odpustu. W dni powszednie będzie odmawiana po popołudniowej Mszy św., a w niedzielę w czasie Gorzkich Żali. 
 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które potrwają do 15 marca. Prowadzić je będzie ks. Krzysztof Dzierżak – wikariusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie oraz rejonowy moderator Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie. Plan rekolekcji w gablocie, na ołtarzach bocznych oraz na stornie internetowej Parafii. 
 9. W przyszła niedzielę przypada druga niedziela miesiąca-taca gospodarcza. 
 10. Zapraszam do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 11. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. 
 12. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 15.30.
 13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. 
 14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękuję za złożone ofiary na pomoc uchodźcom z Ukrainy. 
 15. Pragnę podziękować za pracę w pielęgnowaniu rabatek wokół Krzyży, w okresie od kwietnia 2021 r. do marca 2022 r. Różom Różańcowym: 
  – obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Róży Różańcowej pw. Św. Anny, p Aliny Nowak; 
  – obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Róży Różańcowej pw. Św. Elżbiety, p. Elżbiety Karaban; 
  – obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Róży Różańcowej pw. Św. Barbary, p. Genowefy Nerki. 
  Na najbliższy rok proszę o opiekę nad porządkiem:
  – obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Róży Różańcowej pw. św. Agaty, p. Zofii Dryka;
  – obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Róży Różańcowej pw. św. Marii Magdaleny, p. Janiny Nerka;
  – obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Róży Różańcowej pw. Matki Bożej Królowej Polski, p. Heleny Gnat.
 16. Lektorem miesiąca został Mateusz Ślusarz, a ministrantami miesiąca Kacper Rzeszut oraz Franciszek Kopeć. Gratulujemy!!!
 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.