2 niedziela Wielkiego Postu, rok C – 13 marca 2022 r.

2 niedziela Wielkiego Postu, rok C – 13 marca 2022 r.

 1. Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Jest to czas na zastanowienie się nad sobą i nad swoim życiem, warto też zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić, spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Krzysztofa Dzierżaka – wikariusza parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie oraz rejonowego moderatora Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie oraz Agnieszkę i Włodzimierza Zawisza, rejonową parę Domowego Kościoła. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rekolekcji oraz o błogosławione owoce tych rekolekcji. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablocie oraz umieszczony na stronie internetowej parafii.
 2. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali oraz Msza św.
 3. W tym tygodniu z racji rekolekcji nie odbędzie się zbiórka dla ministrantów. 
 4. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. wieczornej.
 5. W sobotę /19 marca/ Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 /suma odpustowa/, 15.30. 
 6. Codziennie po wieczornej Mszy św. nowenna przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
 7. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I komunii św. oraz ich rodziców.
 8. Zapraszam do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 9. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. 
 10. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 15.30.
 11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela oraz Gość Niedzielny Extra o św. Ojcu Pio w cenie 10 zł – do nabycia w zakrystii.
 12. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł. 
 13. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękuję za złożone dary na pomoc dla Ukrainy oraz za ofiary na tacę gospodarczą.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.
 15. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Piotra Barana oraz śp. Marię Gil. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie.