Niedziela Męki Pańskiej, rok C – 10 kwietnia 2022 r.

Niedziela Męki Pańskiej, rok C – 10 kwietnia 2022 r.

 1. Dziś Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Ostatnie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. 
 2. Przed mszą św. o godz. 11.00 przemarsz uczestników Gminnego Konkursu: „Najpiękniejsza i największa palma” z Domu Ludowego w Ślęzakach do Kościoła. Poświęcenie palm przed Mszą św. na placu przed kościołem.
 3. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek spowiedź wiekopostna w godz. 10.00-12.00 oraz 15.30-17.30.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do św. Józefa.
 6. W środę po Mszy św. wieczorowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 7. W czwartek rozpoczynamy Tiduum Paschalne przed Uroczystością Zmartwychwstania Pana Jezusa. Plan nabożeństw oraz plan adoracji Róż Różańcowych w czasie Triduum Paschalnego jest umieszczony w gablocie. 
 8. Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. 
 9. Wielki Piątek adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 7.00. O godz. 16.15 rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.30 Droga Krzyżowa. O godz. 17.00 Liturgia Męki Pańskiej. Adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. O godz. 20.00 adoracja prowadzona przez Oazę. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
 10. Strażków proszę o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim oraz udział w procesji rezurekcyjnej. 
 11. Wielka Sobota adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz. 7.00. Błogosławieństwo pokarmów od godz. 9.00 do 11.00 co pół godziny. O godz. 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 Liturgia Wigilii Paschalnej. 
 12. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00. Proszę o przygotowanie figur i obrazów na procesję rezurekcyjną. Msze św. o godz. 9.30 i 11.00. Po sumie nowenna do Miłosierdzia Bożego.
 13. W drugi dzień Świąt Wielkanocnych Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie nowenna do Bożego Miłosierdzia. Ofiary składane na tacę przeznaczone na KUL.
 14. Zbiórka ministrantów oraz lektorów we czwartek o godz. 16.30, w piątek o godz. 15.30, w sobotę o godz. 16.00.
 15. W poniedziałek i wtorek będą prowadzone prace przy montażu dzwonów. 
 16. Z racji trwającego Kongresu Eucharystycznego w naszej Diecezji w każdej parafii odbędzie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. 27 kwietnia procesją Eucharystyczną z parafii Jadachy rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu w naszej Parafii. 28 kwietnia na zakończenie adoracji podczas procesji z Najświętszym Sakramentem udamy się do parafii Tarnowska Wola. Szczegółowy plan adoracji podam w najbliższym czasie.
 17. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela.
 18. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł. 
 19. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Karolina Leśniak ze Ślezaków i Dariusz Hałka z Dąbrowicy – zapowiedź druga; Agata Lis z Marków i Kamil Tęcza z Woli Baranowskiej – zapowiedź druga; Monika Wójtowicz z Marków i Krzysztof Chmiel z Zagorzyc, par. Zagorzyce Dolne – zapowiedź pierwsza; Anna Milejska z Krakowa, par. Dobrego Pasterza w Krakowie i Piotr Gunia z Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
 20. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i tacę gospodarczą.
 21. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.