II niedziela Wielkanocna, Święto Bożego Miłosierdzia, rok C, 24 kwietnia 2022 r.

II niedziela Wielkanocna, Święto Bożego Miłosierdzia, rok C, 24 kwietnia 2022 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

25 kwietnia /poniedziałek/ Święto św. Marka, ewangelisty,

26 kwietnia, /wtorek/ – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika,

29 kwietnia /czwartek/ – Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.     

 1.  Dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św. 
 2.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.
 3.  W poniedziałek po Mszy św. wieczorowej spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Spowiedź dzieci 30 maja /sobota/ od godz. 8.00.
 4.  Spotkanie ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 16.30. Obecność obowiązkowa.
 5.  We wtorek po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo do św. Józefa.
 6.  Dziś w Chmielowie Mszą św. o godz. 14.00, rozpoczną się dekanalne obchody Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. W każdej parafii odbędzie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. 27 kwietnia /środa/ o godz. 16.45 zgromadzimy się przy kapliczce na Borku gdzie zostanie przekazany Najświętszy Sakrament z parafii Jadachy. Procesją Eucharystyczną przejdziemy do Kościoła. 28 kwietnia /czwartek/ na zakończenie adoracji Msza św. o godz. 14.30 i procesja z Najświętszym Sakramentem w kierunku Kaczaków. Przy figurze św. Floriana błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i przekazanie Najświętszego Sakramentu parafii Tarnowska Wola. Szczegółowy plan adoracji Róż Różańcowych wywieszony jest w gablocie. Proszę mimo obowiązków zawodowych oraz godzin nocnych, aby były osoby, które będą adorowały Pana Jezusa. Straż pożarną proszę o pomoc w zabezpieczaniu procesji. We czwartek nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. 
 7.  W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy. 
 8.  Dzień Otwartej Furty w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu odbędzie się w sobotę 30 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 10.00. 
 9.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 i 9.30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci przystąpią do I Komunii świętej. Proszę osoby nie związane z uroczystością komunijną o przychodzenie na pozostałe Msze św. Pierwsze nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. 
 10.  Rocznica I Komunii św. 8 maja /niedziela/ o godz. 11.00.
 11.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.
 12.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. 
 13.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzeniawielu łask, które daje Zmartwychwstały Jezus Chrystus. 
 14. W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Zofia Banasiak z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie.

Program parafialnej stacji 

Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego

27 kwietnia 2022 r.

Ok. Godz. 16.45 – przekazanie Najświętszego Sakramentu z parafii Jadachy przy kapliczce na Borku i procesja eucharystyczna do Kościoła parafialnego. 

Godz. 17.30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie

Godz. 18.00 Msza św. 

Całodobowa Adoracja Róż Różańcowych 

28 kwietnia 2022 r. 

Godz. 14.30 – Msza św. Po Mszy św. procesja eucharystyczna z Kościoła parafialnego w kierunku Kaczaków. Przy figurze św. Floriana błogosławieństwo i przekazanie Najświętszego Sakramentu parafii Tarnowska Wola.