VI niedziela Wielkanocna, rok C, 22 maja 2022 r.

1.  W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
Wtorek /24 maja/ Wsp. Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych;
Czwartek /26 maja/ Wsp. św. Filipa Nereusza, prezbitera;
Sobota /28 maja/ Wsp. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski;
Niedziela /29 maja/ Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.  Dziś Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, nabożeństwo majowe o godz. 15.30,
po nim Msza święta.

3.  Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy świętej wieczorowej, a w niedziele
o godz. 15.30. Zachęcam do licznego uczestnictwa w nabożeństwach w przedostatnim tygodniu maja.

4.  Od poniedziałku do środy dni modlitw o urodzaje (dni krzyżowe). Po wieczornej Mszy św., nabożeństwie majowym modlitwa w kościele przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5.  W czwartek Dzień Matki, pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych mamach. Prośmy
o Boże błogosławieństwo dla żyjących, a dla zmarłych o łaskę nieba.

6.  W piątek rozpoczęcie Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha świętego.

7.  W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie Oazy.

8.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

9.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom
za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuje z zebrane ofiary na kwiaty do kościoła mieszkańcom Dąbrowicy od numeru 1 do 30. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

10.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.