Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, rok C, 29 maja 2022 r.

Wtorek /31 maja/ Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

Środa /1 czerwca/ Wspomnienie św. Justyna, męczennika,

Czwartek /2 czerwca/ Wspomnienie bł. Sadoka i Towarzyszy, męczenników,

Piątek /3 czerwca/ Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

Niedziela /5 czerwca/ Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

1. Dziś Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, nabożeństwo majowe o godz. 15.30, po nim Msza święta.

2. W poniedziałek i we wtorek nabożeństwa majowe po Mszy św. wieczorowej. We wtorek ostatnie nabożeństwo majowe. Śpiewem „Ciebie Boga wysławiamy” podziękujemy za otrzymane łaski przez przyczynę Matki Najświętszej. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W środę /1 czerwca/ rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 15.30.

4. We wtorek o godz. 16.45 zbiórka dla ministrantów.

5. W środę o godz. 16.45 zbiórka dla kandydatów na ministrantów. Po Mszy świętej wieczorowej spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

7. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

8. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i spowiedź św. Zapraszam dzieci, które przeżywały I Komunię świętą.

9. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Oazy.

10. W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.

11. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza święta.

12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza święta. Zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.