Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, rok C, 5 czerwca 2022 r.

Poniedziałek /6 czerwca/ Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła,

Środa /8 czerwca/ Wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

Czwartek /9 czerwca/ Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

Sobota /11 czerwca/ Wspomnienie św. Barnaby, apostoła

Niedziela /12 czerwca/ Uroczystość Najświętszej Trójcy.

1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – zakończenie okresu wielkanocnego. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie Msza św. Zbiórka do puszek na rzecz Świątyni Opatrzności Bożej.

2. W miesiącu czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa w dni powszednie po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.30.

3. W poniedziałek Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła /drugi dzień Zielonych Świąt/. Msze święte o godz. 8.00, 10.00 i 17.00 /po niej nabożeństwo czerwcowe/.

4. We wtorek udamy się z dziećmi komunijnymi, z rodzicami oraz wychowawcami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 8.oo z parkingu obok kościoła.

5. W środę o godz. 16.45 zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

6. W czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W tym dniu będziemy modlić się w intencji kapłanów i powołań.

7. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Oazy.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie okresu Komunii świętej wielkanocnej. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza święta. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

9. 13 czerwca w procesji fatimskiej udamy się na Kaczaki, do kapliczki w sąsiedztwie państwa Turbak. Będziemy wędrować główną drogą przez Ślęzaki i ul. Jana Pawła II w Kaczakch. Proszę o pomoc w zabezpieczeniu procesji strażaków. Wieczorowa Msza święta w tym dniu o godz. 17.00.

10. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała /16 czerwca/. W tym roku procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek.

11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamila Marta Bednarz, zamieszkała w Nowej Dębie, par. Dobrego Pasterza i Grzegorz Burlikowski zamieszkały w Kaczakach – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

12. Lektorem miesiąca został Mateusz Ślusarz, a ministrantem miesiąca Kacper Rzeszut. Gratulujemy.

13. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.