Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok C, 12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy, rok C, 12 czerwca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:

Dzisiaj /12 czerwca/ przypada 23 rocz. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza,

Poniedziałek /13 czerwca/ Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła,

Wtorek /14 czerwca/ Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika,

Czwartek /16 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa,

Piątek /17 czerwca/ Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

Niedziela /19 czerwca/ rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza.

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy – zakończenie okresu Komunii świętej wielkanocnej. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza święta.

 2. W poniedziałek /13 czerwca/ w procesji fatimskiej udamy się na Kaczaki, do kapliczki w sąsiedztwie państwa Turbak. Będziemy wędrować główną drogą przez Ślęzaki i ul. Jana Pawła II w Kaczakch. Proszę o pomoc w zabezpieczeniu procesji strażaków. Wieczorowa Msza święta o godz. 17.00.

 3. W środę o godz. 16.45 zbiórka dla lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów.

 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święta o godz. 7.30, 10.00, 15.30. Po Mszy świętej o godz. 10.00 procesja eucharystyczna wokół świątyni do czterech ołtarzy. Proszę o przygotowanie ołtarzy przez przedstawicieli naszych wiosek: I ołtarz – Ślęzaki; II ołtarz – Dąbrowica; III ołtarz – Marki; IV ołtarz – Kaczaki. Zapraszam do licznego uczestnictwa w procesji. Proszę o przygotowanie figur, feretronów, chorągwi, baldachimu do procesji Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie dzieci a zwłaszcza komunijne i rocznicowe w białych strojach: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia. Zapraszam Strażaków. Dziękuję pani Justynie Urbaniak za odnowienie figury Dzieciątka Jezus. O godz. 15.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św.

 5. W Oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół świątyni: w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę o godz. 15.30. Zapraszam dziewczynki do sypania kwiatów a chłopców do asysty z dzwonkami.

 6. W piątek nie odbędzie się spotkanie Oazy.

 7. Trwają pracę przy ogrodzeniu cmentarza. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc. Została równocześnie skoszona trawa. Z obawy przed zniszczeniem grobów nie została wykoszona trawa między grobami. Proszę o wykoszenie trawy we własnym zakresie.

 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kamila Marta Bednarz zamieszkała w Nowej Dębie, par. Dobrego Pasterza i Grzegorz Burlikowski zamieszkały w Kaczakach – zapowiedź druga oraz Anna Urbaniak zamieszkała w Ślęzakach i Rafał Jan Sypek zamieszkały w Dobryniu /diec. tarnowska/ – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela. Do nabycia w zakrystii w cenie 12 zł “Gość niedzielny Extra” – poświęcony Eucharystii.

 10. W dniach od 20 do 26 czerwca zakończenie IV Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Szczegółowy plan obchodów na plakacie w gablocie.

 11. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Janusz Kopeć z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!