XII niedziela zwykła, rok C, 19 czerwca 2022r.

XII niedziela zwykła, rok C, 19 czerwca 2022r.

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:

Wtorek /21 czerwca/ Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,

Czwartek /23 czerwca/ Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela,

Piątek /24 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa,

Sobota /25 czerwca/ Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 1. Dzisiaj rocznica święceń kapłańskich ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza.

 2. Dzisiaj o godz. 15.30 procesja eucharystyczna wokół świątyni. W Oktawie Bożego Ciała w dni powszednie procesja eucharystyczna wokół świątyni po wieczornej Mszy świętej.

 3. W dniach od 20 do 26 czerwca zakończenie IV Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego. Szczegółowy plan obchodów na plakacie w gablocie. Centralnym punktem Kongresu jest procesja z kościoła seminaryjnego do katedry i Msza święta w Sandomierzu za tydzień w niedzielę o godz. 10.00.

 4. We czwartek/23 czerwca/ z racji kończącego się IV Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i całodzienna adoracja. O godz. 17.50 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna wokół kościoła, po niej Msza święta. Na Mszy świętej błogosławieństwo ziół i wianków oraz błogosławieństwo dzieci. Po zakończeniu Mszy świętej spotkanie dla ministrantów, lektorów i Oazy na zakończenie roku duszpasterskiego w Domu Ludowym w Ślęzakach. 23 czerwca przypada Dzień Ojca – pamiętajmy w modlitwach o naszych ojcach.

 5. W piątek /24 czerwca/ Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Tarnowskiej Woli. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza święta dziękczynna o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży codziennie przed każdą Mszą świętą. W piątek po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.

 7. Dziękuję za przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała: za dekorację ołtarzy przedstawicielom naszych wiosek, posprzątanie obejścia kościoła, za złożone ofiary na Msze święte. Msza święta w intencji mieszkańców Kaczaków zostanie odprawiona 20 października 2022 r. o godz. 17.00, w intencji mieszkańców Marków 23 listopada 2022 r. o godz. 16.00, w intencji mieszkańców Dąbrowicy 6 grudnia 2022 r. o godz. 16.00, w intencji mieszkańców Ślęzaków 8 grudnia 2022 r. o godz. 16.00. Dziękuję Straży Pożarnej z pocztami sztandarowymi, panu organiście, Służbie Liturgicznej Ołtarza, dzieciom i wszystkim, którzy wzięli udział w procesji.

 8. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. Andrzeja Nowakowskiego – misjonarza z Zambii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na pomoc materialną ks. Andrzejowi w prowadzeniu szkoły parafialnej. W tym dniu na Mszy świętej o godz. 9.30 lektorom: Maciejowi Cieśli oraz Michałowi Dziadurze zostaną wręczone krzyże ceremoniarzy liturgicznych poświęcone przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza podczas Diecezjalnego Spotkanie Młodzieży w Radomyślu nad Sanem.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Anna Urbaniak zamieszkała w Ślęzakach i Rafał Jan Sypek zamieszkały w Dobryniu /diec. tarnowska/ – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 11. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę gospodarczą. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła śp. Ewa Dębiec z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Jej dać, Panie!