XIII niedziela zwykła, rok C, 26 czerwca 2022 r.

XIII niedziela zwykła, rok C, 26 czerwca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:

Poniedziałek /27 czerwca/ Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

Wtorek /28 czerwca/ Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika,

Środa /29 czerwca/ Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.30, po nim Msza święta.

 2. Gościmy ks. Andrzeja Nowakowskiego – misjonarza z Zambii. Taca przeznaczona jest na pomoc materialną ks. Andrzejowi w prowadzeniu szkoły parafialnej. Na Mszy świętej o godz. 9.30 lektorom: Maciejowi Cieśli oraz Michałowi Dziadurze zostaną wręczone krzyże ceremoniarzy liturgicznych poświęcone przez ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza podczas Diecezjalnego Spotkanie Młodzieży w Radomyślu nad Sanem.

 3. Msze świete w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00.

 4. We czwartek zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 5. W środę Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczorowej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Taca na Stolicę Apostolską.

 6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 7. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i spowiedź święta.

 8. W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza św.

 10. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W okresie wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30.

 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Aleksandra Bojda zamieszkała w Kaczakach i Filip Jan Zych zamieszkały w Tarnobrzegu, par. pw. Miłosierdzia Bożego – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 12. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 13. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /31 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 14. Zachęcam do udziału w bezpłatnym szkoleniu upoważniającym do kierowania ruchem drogowym w czasie trwania np. pielgrzymki. Szkolenie odbędzie się we wtorek w Tarnobrzegu o godz. 8.00. Informacje i zapisy w zakrystii.

 15. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o naszych duchowych obowiązkach. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Stefan Byczek ze Ślęzaków, śp. Renata Zawolska z Kaczaków, śp. Józef Pałeczka z Dąbrowicy, śp. Stanisław Kołłątaj z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!