XIV niedziela zwykła, rok C – 3 lipca 2022 r.

XIV niedziela zwykła, rok C – 3 lipca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Środa /6 lipca/ Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;

Piątek /8 lipca/ Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera.

 1. Dzisiaj w czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze świete o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W okresie wakacji nie będzie Mszy świetej o godz. 15.30.

 2. Msze święte w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00. W środę i piątek o godz. 18.00.

 3. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 18.00 Msza święta.

 6. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Aleksandra Bojda zamieszkała w Kaczakach i Filip Jan Zych zamieszkały w Tarnobrzegu, par. pw. Miłosierdzia Bożego – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 10. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /31 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 11. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop były miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego. Nie zapominajmy o naszych duchowych obowiązkach. Miłej i błogosławionej niedzieli.