XV niedziela zwykła, rok C – 10 lipca 2022 r.

XV niedziela zwykła, rok C – 10 lipca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /11 lipca/ Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;

Wtorek /12 lipca/ Wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;

Środę /13 lipca/ Wsp. śś. pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

Piątek /15 lipca/ Wsp. św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła;

Sobota /16 lipca/ Wsp. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W okresie wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30.

 2. Msze święte w dni powszednie w: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00, w środę o godz.17.00, w piątek o godz. 18.00.

 3. We wtorek po Mszy świętej o godz. 7.00 nabożeństwo do św. Józefa

 4. W środę /13 lipca/ w procesji fatimskiej udamy się na Kaczaki, do kapliczki w sąsiedztwie państwa Turbak. Będziemy wędrować główną drogą przez Ślęzaki i ul. Jana Pawła II w Kaczakch. Proszę strażaków o pomoc w zabezpieczeniu procesji. Wieczorowa Msza św. o godz. 17.00.

 5. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 6. Osoby, które chciałby przyjąć w sobotę /16 lipca/ Szkaplerz Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zapraszam dziś po Mszy świętej do zakrystii oraz na Mszę świętą w sobotę na godz. 7.00.

 7. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.30.

 8. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /31 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 1. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 11 sierpnia /czwartek/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień, następnie udamy się na Jasną Górę na Mszę świętą oraz Apel Jasnogórski. Koszt uczestnictwa to 30 zł. plus koszty autokaru uzależnione od ilości osób. Zapisy w zakrystii.

 1. Parafia w Tarnowskiej Woli współorganizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach 9-16 października br., koszt to 1250 zł oraz 70 euro. Zapisy oraz informacje dzisiaj i w przyszłą niedzielę w zakrystii.

 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewa Durda zamieszkała w Woli Baranowskiej i Piotr Krzysztof Słotarski zamieszkały w Ślęzakch – zapowiedź pierwsza oraz Dariusz Wojciech Polek zamieszkały w Ślęzakach i Dominika Burdzel zamieszkała w Woli Baranowskiej – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 1. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na dzisiejszą tacę gospodarczą oraz za zakup odkurzacza do świątyni z ofiar na kwiaty do ołtarza na uroczystość Bożego Ciała parafianom ze Ślęzaków.

 2. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzę miłego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.