XVI niedziela zwykła, rok C – 17 lipca 2022 r.

XVI niedziela zwykła, rok C – 17 lipca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Piątek /22 lipca/ Święto św. Marii Magdaleny;

Sobota /23 lipca/ Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W okresie wakacji nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30.

 2. Msze święte w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00, w środę i piątek o godz. 18.00.

 3. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 6. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 15.30. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – transportu dla misjonarzy.

 7. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /31 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 1. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 11 sierpnia /czwartek/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień, następnie udamy się na Jasną Górę na Mszę świętą oraz Apel Jasnogórski. Koszt uczestnictwa to 30 zł. plus koszty autokaru uzależnione od ilości osób. Zapisy w zakrystii.

 1. Została zamknięta lista zapisów na autokarową pielgrzymkę do Medjugorie współorganizowaną przez parafią w Tarnowskiej Woli.

 2. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 3. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewa Durda zamieszkała w Woli Baranowskiej i Piotr Krzysztof Słotarski zamieszkały w Ślęzakch – zapowiedź druga oraz Dariusz Wojciech Polek zamieszkały w Ślęzakach i Dominika Burdzel zamieszkała w Woli Baranowskiej – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 1. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na zeszłotygodniową tacę gospodarczą.

 2. Proszę parafian z Dąbrowicy od nr 31 do nr 80 o zbiórkę ofiar na kwiaty do kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego, miłego wypoczynku w gronie rodzinnym, pamiętajmy w tym czasie o modlitwie szczególnie o Mszy świętej.

 4. W minionym tygodniu odszedł z naszej parafii śp. Piotr Durda z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!