XVII niedziela zwykła, rok C – 24 lipca 2022 r.

XVII niedziela zwykła, rok C – 24 lipca 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /25 lipca/ Święto św. Jakuba, apostoła;

Wtorek /26 lipca/ Wsp. św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

Piątek /29 lipca/ Wsp. św. Marty, Marii i Łazarza

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dzieło MIVA Polska – pomocy dla misjonarzy.

 2. Msze święte w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00, w środę i piątek o godz. 18.00.

 3. W poniedziałek przypada dzień imienin ks. bpa Krzysztofa Nitkiewicza, módlmy się w intencji naszego Pasterza.

 4. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 5. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 6. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 8. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej w niedzielę /31 lipca/ o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

 9. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 11 sierpnia /czwartek/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień, następnie udamy się na Jasną Górę na Mszę św. oraz Apel Jasnogórski. Koszt uczestnictwa to 100 zł /autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa/. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.

 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 11. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Kościoła mieszkańcom Dąbrowicy od nr 31 do nr 80.

 12. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego, miłego wypoczynku w gronie rodzinnym, pamiętajmy w tym czasie o modlitwie szczególnie o Mszy Świętej.