XVIII niedziela zwykła, rok C – 31 lipca 2022 r.

Poniedziałek /1 sierpnia/ Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

Czwartek /4 sierpnia/ Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

Sobota /6 sierpnia/ Święto Przemienienia Pańskiego.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

2. Juto rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu, pracy przy żniwach oraz odpustu parafialnego.

3. Msze święte w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek o godz. 7.00, w środę, czwartek, sobotę o godz. 18.00, w piątek o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

4. We wtorek /2 sierpnia/ możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” związanego ze św. Franciszkiem i bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu.

5. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

6. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

8. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Msza święta o godz. 18.00.

9. W pierwszy piątek miesiąca Msza święta o godz. 7.00 oraz o godz. 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 16.30.

10. W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.

11. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza święta.

12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

13. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2022 r. odbędzie się XXXIX PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się dzisiaj w Nowej Dębie, w parafii Matki Bożej Królowej Polski, po Mszy świętej o godz. 14.00. Karty do zapisów można pobrać z facebookowej strony grupy bł. Wincentego lub z zakrystii.

14. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 11 sierpnia /czwartek/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień na trasie Bystrzanowice-Olsztyn, następnie udamy się na Jasną Górę na Mszę św. oraz Apel Jasnogórski. Wyjazd ze Ślęzaków o godz. 4.15. Koszt uczestnictwa to 100 zł /autokar, ubezpieczenie, opłata pielgrzymkowa/. Formularze, zapisy i opłata w zakrystii.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

16. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego i miłego wypoczynku.

18. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefa Kuliga ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!!