XIX niedziela zwykła, rok C – 7 sierpnia 2022 r.

XIX niedziela zwykła, rok C – 7 sierpnia 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

8 sierpnia /poniedziałek/ Wspomnienie św. Dominika, prezbitera;

9 sierpnia /wtorek/ Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy,

patronki Europy;
10 sierpnia /środa/ – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
11 sierpnia /czwartek/ – Wspomnienie św. Klary, dziewicy.

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Msze święte w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek, czwartek o godz. 7.00, w środę, piątek o godz. 18.00, w sobotę o godz. 17.00.
 3. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.
 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 5. Wyjazd ze Ślęzaków na pielgrzymkę jednodniową na Jasną Górę 11 sierpnia /czwartek/ o godz. 4.15. Dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień z Bystrzanowic do Olsztyna, następnie udamy się na Jasną Górę na Mszę św. oraz Apel Jasnogórski. Osoby, które nie dopełniły formalności zapraszam do zakrystii.
 6. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. W sobotę /13 sierpnia/ nabożeństwo fatimskie – procesja na Marki do kapliczki na ul. Myśliwskiej. Msza święta o godz. 17.00. Proszę o pomoc w zabezpieczeniu procesji straż pożarną.
 8. W przyszłą niedzielę /14 sierpnia/ Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W przeddzień odpustu parafialnego Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Druga niedziela miesiąca taca gospodarcza. Odpust parafialny w Jadachach.
 9. W poniedziałek /15 sierpnia/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Kazania w tym dniu wygłosi ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Zapraszam wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji eucharystycznej o godz. 11.00. Proszę o przygotowanie figur, feretronów i chorągwi. Zapraszam Straż Pożarną. Błogosławieństwo kwiatów i ziół na każdej Mszy świętej. Msze święte o godz. 7.30, 9,30, 11.00, 15.30.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
 11. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.
 12. Proszę parafian z Dąbrowicy od nr 81 do nr 130 o zbiórkę ofiar na kwiaty do kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewelina Karolina Żak zamieszkała w Kaczakach i Mikołaj Maciej Magdoń zamieszkały w Będzienicy, diec. rzeszowska – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.
 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego i miłego wypoczynku.