XX niedziela zwykła, rok C – 14 sierpnia 2022 r.

XX niedziela zwykła, rok C – 14 sierpnia 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

15 sierpnia /poniedziałek/ – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

17 sierpnia /środa/ – Wspomnienie św. Jacka, prezbitera;

20 sierpnia /sobota/ – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00. W przeddzień odpustu parafialnego Msza święta na cmentarzu o godz. 17.00. Odpust parafialny w Jadachach.

 2. W poniedziałek /15 sierpnia/ Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – odpust parafialny. Kazania w tym dniu wygłosi ks. prał. dr Jan Biedroń – proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Zapraszam wszystkich parafian do licznego uczestnictwa w sumie odpustowej i procesji eucharystycznej o godz. 11.00, podczas której odbędzie się błogosławieństwo wieńców. Proszę o przygotowanie figur, feretronów i chorągwi. Zapraszam Straż Pożarną. Błogosławieństwo kwiatów i ziół na każdej Mszy świętej. Msze święte o godz. 7.30, 9,30, 11.00, 15.30.

 3. Msze święte w dni powszednie: wtorek, czwartek, sobotę o godz. 7.00; środa, piątek o godz. 18.00.

 4. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 5. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 6. W piątek po Mszy świętej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 7. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 8. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na kwiaty do Kościoła mieszkańcom Dąbrowicy od nr 81 do nr 130 oraz za dzisiejszą tacę gospodarczą. Dziękuję za przygotowanie świątyni i placu przykościelnego na uroczystość odpustową.

 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Ewelina Karolina Żak zamieszkała w Kaczakach i Mikołaj Maciej Magdoń zamieszkały w Będzienicy, diec. rzeszowska – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego i miłego wypoczynku.