XXI niedziela zwykła, rok C – 21 sierpnia 2022 r.

XXI niedziela zwykła, rok C – 21 sierpnia 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

22 sierpnia /poniedziałek/ – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;

24 sierpnia /środa/ – Święto św. Bartłomieja, apostoła;

26 sierpnia /piątek/ – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

27 sierpnia /sobota/ – Wspomnienie św. Moniki.

 1. Dziś Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 2. Msze święte w dni powszednie: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota o godz. 7.00; środa o godz. 18.00; piątek o godz. 8.00, 10.00, 18.00.

 3. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W piątek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 7. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą. Dziękuję za przygotowanie uroczystości odpustowej. W sposób szczególny dziękuję Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu naszej parafii za przygotowanie wieńców /kopek/ na coroczne parafialne dziękczynienie za plony oraz Strażakom i Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękuję za przygotowanie świątyni i placu przykościelnego na uroczystość odpustową.

 8. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.

 9. Decyzją Księdza Biskupa w naszej parafii będzie rezydował i pomagał duszpastersko ks. kan. Tadeusz Jesionek, emerytowany proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zofiówce. Polecajmy w modlitwie posługę ks. kan. Tadeusza Jesionka w naszej parafii.

 10. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Trwają wakacje, witając przybyłych do nas Gości dziękuję za wspólną modlitwę i życzę wszystkim radosnego i owocnego przeżywania rozpoczynającego się tygodnia.

 11. W minionym tygodniu odeszli z naszej parafii: śp. Andrzej Wojnas z Marków oraz śp. Kazimierz Kłos z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!