XXII Niedziela zwykła, rok C – 28 sierpnia 2022 r.

XXII Niedziela zwykła, rok C – 28 sierpnia 2022 r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /29 sierpnia/ Wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;

Sobota /3 września/ Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.

 1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w naszej diecezji jako jedna z niedziel synodalnych z racji wejścia w życie uchwał III Synodu Diecezji Sandomierskiej. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 uchwały synodalne zostaną uroczycie wniesione do kościoła i ogłoszone jako obowiązujące.

 3. Msze święte w dni powszednie: poniedziałek, wtorek o godz. 7.00; środa o godz. 18.00; czwartek, piątek, sobota o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 4. We wtorek po Mszy świętej nabożeństwo do św. Józefa.

 5. Spowiedź dzieci i młodzieży przed rozpoczęciem roku szkolnego połączona ze spowiedzią pierwszopiątkową w środę od godz. 16.30.

 6. W środę po Mszy świętej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 7. 1 września /czwartek/ o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2022/2023. Będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i dary Ducha Świętego dla uczniów, nauczycieli, pracowników i dyrekcji naszych szkół. W tym dniu modlić się będziemy również za poległych w obronie Ojczyzny w czasie II Wojny Światowej.

 8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 9. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o liczne i święte powołania do służby Bożej w Kościele, szczególnie z naszej Parafii. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość w tym czasie skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 10. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Zachęcam w tym czasie do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 11. W sobotę odwiedzę chorych od godz. 8.00. Rozpocznę odwiedziny od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.

 12. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza święta.

 13. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Monika Anna Dul zamieszkała w Kaczakach i Paweł Tadeusz Kobyliniec zamieszkały w Przemyślu, par. św. Jana Chrzciciela – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.

 15. Proszę parafian z Dąbrowicy od nr 131 do nr 180 o zbiórkę ofiar na kwiaty do Kościoła i przekazanie ich pani Teresie Ślusarz.

 16. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

 18. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów. Niech Pan Bóg błogosławi na rozpoczynający się nowy rok szkolny.