XXIII Niedziela zwykła, rok C – 4 września 2022 r.

Czwartek /8 września/ Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny /Matki Bożej Siewnej/ – poświęcenie ziarna siewnego na każdej Mszy świętej.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. W czasie każdej Mszy świętej wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

2. Dzisiejsza niedziela jest przeżywana w naszej diecezji jako jedna z niedziel synodalnych z racji wejścia w życie uchwał III Synodu Diecezji Sandomierskiej.  Na Mszy świętej o godz. 11.00 uchwały synodalne zostaną uroczycie wniesione do kościoła i ogłoszone jako obowiązujące.

3. Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

4. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów we wtorek o godz. 17.00

5. We wtorek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do św. Józefa.

6. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

7. Spotkanie rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii Świętej w środę po Mszy świętej wieczorowej.

8. We czwartek po Mszy świętej wieczorowej spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania.

9. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy świętej wieczorowej.

11. Zapraszam dzieci i młodzież do przyłączenia się do grup parafialnych.

12. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy świętej o godz. 9.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami na wspólną modlitwę. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Jest to druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Monika Anna Dul zamieszkała w Kaczakach i Paweł Tadeusz Kobyliniec zamieszkały w Przemyślu, par. św. Jana Chrzciciela – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.

14. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękuję mieszkańcom Dąbrowicy od nr 131 do nr 180 za ofiary na kwiaty do Kościoła.

15. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów.

17. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii: śp. Marię Dul z Kaczaków oraz śp. Grażynę Zych z Kaczaków. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!