XXIV Niedziela zwykła, rok C – 11 września 2022r.

XXIV Niedziela zwykła, rok C – 11 września 2022r.

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Wtorek /13 września/ Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

Środa /14 września/ Święto Podwyższenia Krzyża Świętego /odpust w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Nowej Dębie, suma odpustowa o godz. 18.00/;

Czwartek /15 września/ Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

Piątek /16 września/ Wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa.

 1. Witamy w naszej Parafii ks. kan. Tadeusza Jesionek, emerytowanego proboszcza parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Zofiówce, który będzie rezydował i pomagał duszpastersko w naszej parafii. Polecajmy w modlitwie posługę ks. kan. Tadeusza Jesionka w naszej parafii.

 2. Dzisiaj Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy świętej o godz. 9.30 poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych dla uczniów klas I szkół podstawowych. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 3. Dzisiaj rozpoczyna się XII Tydzień Wychowania, który będzie trwał od 11 do 17 września 2022 roku. Hasłem są słowa z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem” (J 14,6). Z tej racji w środę, 14 września w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza święta w intencji wszystkich wychowawców: rodziców, nauczycieli, katechetów. Po Mszy świętej prelekcja pt. „Wychowanie do mądrego korzystania z mediów społecznościowych”.

 4. Msze święte w dni powszednie o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 5. We wtorek /13 września/ procesja fatimska do kapliczki na Zawodzianach. Msza święta w tym dniu o godz. 17.00, po niej procesja. Proszę o zabranie ze sobą świec lub lampionów. Proszę strażaków o pomoc w zabezpieczeniu procesji.

 6. Zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów w środę o godz. 16.45.
 7. W środę po Mszy świętej o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 8. We czwartek po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

 9. W piątek po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

 10. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy świętej wieczorowej.

 11. Zapraszam dzieci i młodzież do przyłączenia się do grup parafialnych.

 12. W przyszłą niedzielę Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. Na Mszy św. o godz. 9.30 zostanie zainaugurowany rok formacyjny Oazy. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

 13. Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Dziękuję za dzisiejszą tacę gospodarczą.

 14. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Można nabyć Niedzielę Gościa Niedzielnego.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.