II niedziela zwykła, 19 stycznia 2025
W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
Wtorek /21 stycznia/ Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy;
Piątek /24 stycznia/ Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
Sobota /25 stycznia/ Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.
- W najbliższym tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i o godz. 16.00.
- W poniedziałek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.
W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać w środę do skrzynki, która będzie umieszczona pod chórem.
W środę spotkanie Scholi o godz. 17.00 w domu katechetycznym. Odwołujemy spotkanie dla ministrantów
W piątek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.
W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.
Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /12 zł/.
Kontynuujemy wizytę duszpasterską. Kolęda to czas udzielenia Bożego błogosławieństwa w domach naszych parafian. Zachęcamy do obecności wszystkich członków rodziny. Wizytę poprzedzą ministranci: dziękujemy za ich życzliwe przyjęcie. Prosimy, aby na stole umieścić tradycyjnie: krzyż, świece, wodę święconą, kropidło oraz Pismo Święte. Dzieci i młodzież prosimy o przygotowanie zeszytów lub ćwiczeń z religii. Ofiary z racji kolędy prosimy składać na tacę. Prosimy o podwiezienie na miejsce rozpoczęcia kolędy.
Plan wizyty duszpasterskiej:
Poniedziałek /20 stycznia/ od godz. 14.00
Dąbrowica: Podlesie /od p. Kobylarz/ po lewej stronie do Domu Ludowego
Wtorek /21 stycznia/ od godz. 14.00
Dąbrowica: Kolnica /od torów do kanału obok Przedszkola, po obu stornach/
Środa /22 stycznia/ od godz. 14.00
Dąbrowica: Kolnica /od Przedszkola do Stadionu, po obu stronach/
Czwartek /23 stycznia/ od godz. 14.00
Dąbrowica: Kolnica /od Ślęzaków do sklepu p. Gunia, po obu stronach/
Sobota /25 stycznia/ od godz. 8.30
Dąbrowica: Osiedle /od sklepu p. Gunia, po obu stronach/
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o świątynię i plac przykościelny. Bóg zapłać za ofiary na tacę gospodarczą.
Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictwa przemożnych patronów. Szczególne życzenia kierujemy w stronę naszych babć i dziadków, szczególnie pamiętając o tych, którzy zmarli.
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp. Stanisław Węgrzyński ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!!