X niedziela zwykła – 9 czerwca 2024

X niedziela zwykła – 9 czerwca 2024

 1. W najbliższym tygodniu obchodzimy:

Wtorek /11 czerwca/ Wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

Środa /12 czerwca/ przypada 25 rocz. pielgrzymki św. Jana Pawła II do Sandomierza,

Czwartek /13 czerwca/ Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła, Piątek /14 czerwca/ Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

 2. Mszę św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00

 3. W miesiącu czerwcu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornej Mszy św., a w niedzielę o godz. 15.30.

 4. We wtorek udamy się z dziećmi komunijnymi, rodzicami oraz wychowawcami na pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Wadowic i Łagiewnik. Wyjazd o godz. 6.15 z parkingu obok kościoła.

 5. W środę o godz. 17.00 zbiórka dla ministrantów.

 6. W czwartek przypada kolejne nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godz. 17.00 i procesja fatimska do Krzyża przy wyjeździe z Dąbrowicy-Podlesia w kierunku Skopania. Będziemy wędrować Kolnicą i obok Domu Ludowego w Dąbrowicy.

 7. W piątek po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz spotkanie Oazy.

 8. W sobotę odbędzie się spotkanie Rodzin Katolickich w Sandomierzu. Początek o godz. 11.00 na Placu Papieskim w Sandomierzu, skąd w Marszu dla Życia i Rodziny przejście pod Szkoły Katolickie im. św. Jadwigi Królowej, gdzie o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza św. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń.

 9. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.00, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, po nim Msza św.

 10. Msza św. w intencji dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św. o godz. 9.30.

 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Artur Władysław Durtka z Marków i Anna Figacz ze Ślęzaków – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o nich kancelarii parafialnej.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Bóg zapłać Paniom za uporządkowanie placu kościelnego na procesję Bożego Ciało i w Oktawie Bożego Ciała. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą tacę gospodarczą

 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela. W zakrystii do nabycia kolejny numer Gość Niedzielny. Historia Kościoła w cenie 12 zł.

 14. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

 15. W minionym tygodniu odeszli: śp. Krystyna Trybka pochodząca z Dąbrowicy oraz śp. Mieczysław Kosztur ze Ślęzaków-Józefowa. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!