V niedziela Wielkanocna, rok B – 2 maja 2021 r.

W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

3 maja /poniedziałek/– Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.

4 maja /wtorek/– wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków,

6 maja /czwartek/– Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

8 maja /sobota/– Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji.

1.  Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i po nabożeństwie majowym o godz. 15.30.
  2.  3 maja /poniedziałek/odbędzie się Uroczystość I Komunii Świętej, wyjątkowo na dwóch Mszach św. o godz. 11.00 i 13.00. Bardzo proszę osoby nie związane z uroczystością o udział w Mszy św. w pozostałych godzinach o 7.30, 9.30, po nabożeństwie majowym o godz. 15.30.
  3.  Rocznica I komunii św. odbędzie się we wrześniu.
  4.  Msze św. w dni powszednie o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo majowe.
  5.  4 maja /wtorek/– wsp. św. Floriana, męczennika – patrona strażaków. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00
  6.  5 maja /środa/ na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościć w naszej parafii Ks. Profesora i dwóch kleryków z naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji powołań, szczególnie ministrantów i lektorów, członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Sandomierzu.
  7.  6 maja /czwartek/ rozpoczęcie nowennydo Ducha św.przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.
  8.  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
  9.  W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe.
  10.  W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 i spowiedź św.Komunia św. co 20 minut. O godz. 17.40 nabożeństwo majowe.
  11.  W piątek po Mszy św. wieczorowej spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży w dniu 15 maja o godz. 18.00.
  12.  W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i po nabożeństwie majowym o godz. 15.30. Druga niedziela miesiąca – taca gospodarcza.
  13.  Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Kacper Tworek i Magdalena Wilk ze Ślęzaków oraz Mateusz Rębisz i Alicja Rębisz z Dąbrowicy – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania kancelarii parafialnej.
  14.  Składam serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół, plac przykościelny i teren przy plebanii. W sposób szczególny dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie świątyni do uroczystości I komunii św.
  15.  Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość niedzielny i Niedziela.
  16.  Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa