V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

V niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym oraz Msza św. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 2. Koło Gospodyń Wiejskich „DĄBROWIANKI” w Dąbrowicy organizuje dziś kiermasz wielkanocny. Po każdej Mszy św. przed Kościołem są oferowane do sprzedaży palmy. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pomoc dla Mariusza Bajdy.

 3. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę po Mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem. Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

 5. W piątek plenerowa Droga Krzyżowa. Po Mszy św. o godz. 17.00 udamy się z Kościoła do wyznaczonych stacji i powrócimy do Świątyni. Po nabożeństwie spotkanie Oazy.

 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 16.20, po nim Msza św.

 7. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych, których odwiedziliśmy w czasie rekolekcji.

 8. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa – Niedziela Męki Pańskiej. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczysta procesja o godz. 11.00. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św.

 9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać 18. Rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski oraz modlitwa różańcowa.

 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia Gość Niedzielny i Niedziela. W zakrystii do nabycia w cenie 14 zł Gość Niedzielny Extra poświęcony relikwiom Męki Pańskiej. Opisuje m. in.: relikwie Krzyża i korony cierniowej, Całun Turyński.

 11. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 12. W tym roku I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 7 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Rocznica I komunii św. dzieci z klas czwartych 14 maja o godz. 11.00.

 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Aneta Tyniec z Dymitrowa Dużego, par. Baranów Sandomierski i Marcin Józef Sudoł z Kaczaków – zapowiedź druga oraz Magdalena Klecha ze Ślęzaków i Kamil Tadeusz Smykla z Dąbrowicy – zapowiedź pierwsza. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 15. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia: opieki Matki Najświętszej i Św. Józefa.

 16. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej parafii śp. Jana Jasińskiego z Dąbrowicy. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie.