VII NIEDZIELA ZWYKŁA -19 LUTEGO 2023

VII NIEDZIELA ZWYKŁA -19 LUTEGO 2023

 1. Dziś Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.
 2. Pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Trwać będzie do soboty 25 lutego. Módlmy się o trzeźwość w naszym Narodzie i naszej Parafii.
 3. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i godz. 17.00.
 4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.
 5. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00 i o godz. 17.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły /trzy posiłki w ciągu dnia, w tym jeden – do syta/. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich powyżej 14. roku życia, a post ścisły osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Caritas Polska. Po Mszy św. o godz. 17.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.
 6. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30, po nim Msza św. Po Mszy św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz spotkanie Oazy.
 7. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie Msza św.
 8. W I niedzielę Wielkiego Postu /26 lutego/ o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.
 10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone ofiary na tacę gospodarczą w zeszłą niedzielę przeznaczoną na ogrzewanie kościoła.
 11. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.