XVII niedziela zwykła – 30 lipca 2023

XVII niedziela zwykła – 30 lipca 2023

 1. W najbliższym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

Poniedziałek /31 lipca/ Wsp. św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;

Wtorek /1 sierpnia/ Wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;

Piątek /4 sierpnia/ Wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;

Niedziela /6 sierpnia/ Święto Przemienienia Pańskiego.

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00.

 2. Msze św. w dni powszednie: w poniedziałek, wtorek o godz. 7.00, w środę o godz. 18.00, w czwartek, piątek i sobotę o godz. 7.00 i o godz. 18.00.

 3. We wtorek rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, pieszych pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość Narodu, pracy przy żniwach oraz odpustu parafialnego. Po Mszy św. o godz. 7.00 nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę /2 sierpnia/ możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjunkuli” związanego ze św. Franciszkiem i bazyliką Matki Bożej Anielskiej w Asyżu. Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

 6. W pierwszy czwartek miesiąca Msza św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

 7. W pierwszy piątek miesiąca Msza św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź św. od godz. 16.30.

 8. W sobotę jeden ksiądz odwiedzi chorych od godz. 8.00. Rozpoczęcie odwiedzin od Marków przez Kaczaki, Ślęzaki do Dąbrowicy.

 9. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o godz. 7.00 i o godz. 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 17.20, po nim Msza św.

 10. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

 11. Wyższe Seminarium Duchowne w Sandomierzu przyjmuje zgłoszenia nowych kandydatów, którzy chcieliby rozpocząć formację i studia przygotowujące do sakramentu kapłaństwa. Chętni mogą zgłaszać się osobiście w budynku Seminarium w Sandomierzu ul. Żeromskiego 6 a także kontaktować się telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe informacje na stronie Seminarium.

 12. W dniach od 4 do 12 sierpnia 2023 r. odbędzie się 40. PIESZA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ. Zapisy odbędą się dzisiaj po Mszy św. o godz. 14.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie

 13. Organizowana jest również pielgrzymka jednodniowa. 9 sierpnia /środa/ dołączymy do grupy bł. Wincentego. Będziemy wędrować przez cały dzień ze Zdanowic do Szczekocin /ok. 30 km/, następnie udamy się na Jasną Górę na Apel Jasnogórski. Wyjazd o godz. 5.15 ze Ślęzaków. Koszt uczestnictwa i przejazdu 100 zł. Zapisy w zakrystii.

 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia: Gość Niedzielny i Niedziela.

 15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Adam Dworak zamieszkały w Dąbrowicy i Gabriela Ruszkowska zamieszkała w Ocinku, parafia Łukawa – zapowiedź druga. Kto wie o przeszkodach zachodzących między tymi osobami w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania o tym kancelarii parafialnej.

 16. Dziękuję wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 17. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny, imieniny i inne jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki naszej Patronki. Na trwający czas wakacji życzę wszystkim spokojnego i miłego wypoczynku.