I niedziela Wielkiego Postu – 26 luty 2023

Sobota /4 marca/ Święto św. Kazimierza, królewicza.

1. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Dzisiaj o godz. 18.00 w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie rozpocznie się kurs przedmałżeński.

3. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i o godz. 17.00.

4. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.

5. W środę po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Można składać intencje modlitewne do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

6. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.

8. W pierwszy czwartek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

9. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.30 i spowiedź św. Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

10. W pierwszą sobotę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny oraz różaniec o godz. 16.20, po nim Msza św. W tym dniu przypada 4. rocznica śmierci ks. kan. Michała Dzióby. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00.

11. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych 18 marca.

12. W przyszłą niedzielę w czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św.

13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny /10 zł/ i Niedziela /10 zł/.

14. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękuję za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

15. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

16. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Anna Urbaniak ze Ślęzaków-Zawodzian oraz śp. Czesław Durda z Dąbrowicy-Podlesia. Wieczny odpoczynek racz Im dać, Panie!!!