II niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023

II niedziela Wielkiego Postu – 5 marca 2023

 1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00. Podczas każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 15.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich bpa Edwarda Frankowskiego, którego polecamy Bogu i Matce Bożej w naszych modlitwach.

 2. W tym tygodniu Msze św. o godz. 7.oo i godz. 17.00.

 3. We wtorek po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwo do św. Józefa.

 4. W środę /8 marca/, obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem niewiasty. Po Mszy św. o godz. 17.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje modlitewne można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

 5. Zbiórka dla ministrantów w środę po Mszy św. popołudniowej.

 6. W piątek /10 marca/ rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to nasze przygotowanie do rekolekcji oraz do parafialnego odpustu. W dni powszednie będzie odmawiana po popołudniowej Mszy św., a w niedzielę w czasie Gorzkich Żali.

 7. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

 8. W przyszłą niedzielę przypada druga niedziela miesiąca-taca gospodarcza.

 9. Zapraszamy do owocnego przeżywania Wielkiego Postu poprzez podejmowanie postanowień wielkopostnych oraz uczestnictwo w nabożeństwach wielkopostnych, pamiętając, że uczestnicząc w nich możemy zyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 16.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale o godz. 15.30.

 10. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 17-19 marca. Poprowadzi je będzie ks. Paweł Zaręba – wikariusz z Baranowa Sandomierskiego. Szczegółowy plan podamy w przyszłą niedzielę.

 11. W tym miesiącu odwiedziny chorych w czasie rekolekcji parafialnych 18 marca. Prosimy zgłaszać osoby chore, które chciałyby przyjąć Komunię św. przed Świętami Wielkanocnymi.

 12. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Dziękujemy za codzienną troskę o kościół i plac przykościelny.

 13. Pragnę podziękować za pracę w pielęgnowaniu rabatek wokół Krzyży, w okresie od kwietnia 2022 r. do marca 2023 r. Różom Różańcowym:

 • obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Róży Różańcowej pw. św. Agaty, p. Zofii Dryka;

 • obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Róży Różańcowej pw. św. Marii Magdaleny, p. Janiny Nerka;

 • obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Róży Różańcowej pw. Matki Bożej Królowej Polski, p. Heleny Gnat.

Na najbliższy rok proszę o opiekę nad porządkiem:

 • obok Krzyża Misyjnego /na placu kościelnym/ – Różę Różańcową pw. św. Józefa, p. Marii Rożnowskiej;

 • obok Krzyża /przy drodze na cmentarz/ – Różę Różańcową pw. św. Krzysztofa, p. Krystyny Serwan;

 • obok Krzyża /od strony Dąbrowicy/ – Różę Różańcową pw. bł. Karoliny Kózkówny, p. Alicji Kosior.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Gość niedzielny i Niedziela.

 2. Do nabycia baranki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.

 3. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

 4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł: śp. Tadeusz Urbaniak ze Ślęzaków. Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie!