II niedziela Adwentu – 10 grudnia 2023

Środa /13 grudnia/ Wsp. św. Łucji, dziewicy i męczennicy; Czwartek /14 grudnia/ Wsp. św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  1. Dzisiaj Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. W czasie każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy św. o godz. 9.30 kandydaci na ministrantów zostaną włączeni do grona ministrantów. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej na wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy św.

2. Msze św. w dni powszednie o godz. 6.30 i 16.00.

3. Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Tegorocznym hasłem spotkań adwentowych jest: „Franciszkowy plac budowy”. Razem ze św. Franciszkiem z Asyżu budujemy w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Zapraszamy wszystkich. Zachęcamy dzieci do wykonania serduszek z opisem dobrych uczynków. Po roratach poczęstunek dla dzieci w domu katechetycznym. Prosimy panie /mamy, babcie/ o pomoc w przygotowaniu poczęstunku. Zapraszamy do wpisywania się na listę w zakrystii.

4. We wtorek po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do św. Józefa.

5. W środę po Mszy św. popołudniowej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje można składać do skrzynki, która znajduje się pod chórem.

6. W środę spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. popołudniowej.

7. W środę /13 grudnia/ przypada 42 rocz. wybuchu stanu wojennego. Polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę oraz wszystkie ofiary tego czasu.

8. W sobotę /16 grudnia/ przypada 6. rocznica śmierci ks. prał. Zygmunta Wawrzyszki. Pamiętajmy w modlitwach o księdzu proboszczu, który spoczywa na naszym cmentarzu parafialnym.

9. W sobotę /16 grudnia/ rozpoczniemy Nowennę przed Bożym Narodzeniem, którą będziemy odmawiać po Mszy św. roratniej.

10. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. popołudniowej.

11. Spotkanie Oazy w piątek po Mszy św. popołudniowej.

12. W przyszłą niedzielę Msze św. o godz. 7.30, 9.30, 11.00, 15.30. O godz. 15.10 śpiewane nieszpory.

13. Do nabycia opłatki na stół wigilijny /ofiary przeznaczone są na potrzeby parafii/ oraz świece Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom w cenie 12 zł.

14. Parafialna spowiedź przed świąteczna 20 grudnia /środa/. Codziennie okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą św.

15. Chorych z Komunią Św. świąteczną odwiedzimy 23 grudnia /sobota/. Prosimy o zgłaszanie chorych /oprócz tych, których odwiedzamy systematycznie w I soboty miesiąca/.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Można nabyć NiedzielęGościa Niedzielnego.

17. W zakrystii można odebrać w cenie 25 zł „Kalendarz rolniczy”.

18. Prosimy mieszkańców Kaczaków z ulic: Jana Pawła II, Spokojna, Brzozowa, Sosnowa, Ług, Podgóra, Dębowa, Polna, Strażacka, Kasztanowa o zbiórkę ofiar na dekorację bożonarodzeniową do Kościoła i przekazanie przedstawicielom ulic pani Teresie Ślusarz.

19. Składam podziękowania wszystkim Dobroczyńcom i Ofiarodawcom za wsparcie modlitewne i materialne udzielane naszej Parafii. Składamy serdeczne podziękowanie za dzisiejszą tacę gospodarczą przeznaczoną na ogrzewanie świątyni.

20. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu imieniny, rocznice, jubileusze składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i wstawiennictw przemożnych patronów.